12 grudnia 2013

Zaplanuj z nami luty: Roztańczona opowieść

Sezon kulturalny w Moskwie trwa w najlepsze. Balet Bolshoi przedstawia kolejne spektakle, a my dzięki Kinu Kijów możemy oglądać transmisje na żywo. 2 lutego zapraszamy na transmisję "Straconych Złudzeń", powstałych na podstawie powieści o tym samym tytule, której autorem jest Honore de Balzac.


Baletowa adaptacja różni się od będącej dla niej inspiracją powieści - główny bohater zamiast być dziennikarzem, stał się kompozytorem. Główny wątek pozostał jednak niezmieniony - młody człowiek wychowany na prowincji porzuca rodzinne strony, by w stolicy szukać szczęścia. Po pewnym czasie zaczyna odnosić pierwsze sukcesy, lecz na jego drodze staje pycha i przerost ambicji. W pogoni za kolejnymi sukcesami zapomina o przyjaźni i miłości, całkowicie gubi trzeźwe spojrzenie na świat. Jak skońcy się jego przygoda i czy wyciągnie z niej wnioski, tego już nie zdradzę.

Wieczór z baletem na najwyższym poziomie polecamy wszystkim - nie tylko miłośnikom sztuki spod znaku Bolshoi. Więcej informacji można znaleźć na stronie kijow.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz