12 grudnia 2013

Zaplanuj z nami styczeń: Małopolski Ogród Sztuki zaprasza

Kto oglądał "Przełamując Fale" ręka do góry! Dobry film, prawda? Trudny, ale dobry. Lubicie takie? Jeśli tak, to z prawdziwą przyjemnością zapraszamy 18 i 19 stycznia do niedawno otwartego Małopolskiego Ogrodu Sztuki.


"Za chwilę. Cztery sposoby na życie i jeden na śmierć" to spektakl autorstwa Petera Asmussena - najsłynniejszego duńskiego dramatopisarza i współautora scenariusza wspomnianego już genialnego filmu "Przełamując Fale" - choć w tym przypadku całą śmietankę spił reżyser, Lars von Trier. Sztuka to opowieść o pięciu kobietach, o krętych ścieżkach ich losu i skomplikowanych relacjach. Akcja z każdą chwilą wikła się coraz bardziej aż następuje kompletnie niespodziewane zakończenie.

Polska adaptacja spektaklu zdobyła Nagrodę Teatralną im. Stanisława Wyspiańskiego za rok 2012. Wyróznienie to jest przyznawane za wybitne osiągnięcia w dziedzinie teatru, w których udział swój mieli artyście tworzący w Krakowie. Jury uzasadniło swoją decyzję znakomitymi kreacjami aktorskimi oraz koncertową grą zespołową. Czy potrzeba więcej słów zachęty?

Więcej o spektaklu, biletach i obsadzie na stronie slowacki.krakow.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz