15 stycznia 2014

Zaplanuj z nami luty: O morzu pod górami

Kto nie słyszał o słynnym Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Shanties? O muzykowaniu rozkołysanemu niczym morskie fale, które rozbrzmiewa w zasięgu wzroku od Tatr? Być może ten właśnie paradoks stanowi o popularności Shanties, które z roku na rok przyciągają coraz liczniejsze rzesze "szczurów lądowych".


Historia festiwalu sięga roku 1981. Pierwsza edycja, ponad 30 lat temu, była jedynie kameralnym spotkaniem, w którym udział wzięło kilkunastu wykonawców i niewiele więcej widzów. Warty podkreślenia jest fakt, że impreza rodziła się w okresie przemian, który dla nikogo nie był okresem ani łatwym, ani dającym poczucie stałości. Dziś sława festiwalu sięga daleko poza granice naszego kraju i przyciąga coraz więcej wykonawców światowego formatu.

Festiwal rozpocznie się 20 lutego o godzinie 19:00. Będzie miał wtedy miejsce koncert inauguracyjny "Ciechocinek na kotwicy". W kolejnych dniach zaprezentują się liczni wykonawcy, których łączy jedno - miłość do rozkołysanych brzmień pachnących morską bryzą i podlanych odrobiną rumu. Impreza potrwa do 23 lutego. Więcej informacji o Shanties można znaleźć na stronie shanties.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz