7 marca 2014

Zaplanuj z nami kwiecień: Czy tak czynią wszystkie?

Po raz kolejny mam przyjemność zaproponować wieczór z operą. Tym razem będzie to jednak wieczór lekki i rozrywkowy, ponieważ The Metropolitan Opera zaprezentuje nam "Tak czynią wszystkie czyli szkoła kochanków" autorstwa samego Wolfganga Amadeusza Mozarta.


"Tak czynią wszystkie" nie jest typową, ciężkostrawną operą, gdzie przez większość czasu prowadzący tenor "pieje do księżyca" wypłakując żale z powodu nieszczęśliwej miłości. Tym razem proponuję dzieło przede wszystkim zabawne, ale nie tracące przy tym na swoich walorach artystycznych. "Tak czynią wszystkie" to opowieść o dwóch młodzieńcach, którzy za namową zrzędliwego staruszka postanawiają wystawić na próbę wierność swoich narzeczonych. Przebierają się w orientalne stroje i próbują zdobyć względy - każdy narzeczonej drugiego. Kobiety z początku się opierają, lecz wkrótce... czy czynią jak wszystkie? Po odpowiedź zapraszam na spektakl.

Transmisję z The Metropolitan Opera będzie można oglądać w Kinie Kijów już 26 kwietnia o 18:45. Wszystkich zainteresowanych po więcej informacji zapraszam na stronę kijow.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz