17 kwietnia 2014

Zaplanuj z nami czerwiec: Celtowie na bis

Pytanie na dziś brzmi: czy istnieje choćby jeden człowiek, który wciąż nie wie o mojej wielkiej i płomiennej miłości do Celtów maści wszelakiej? Wydaje mi się, że nie. Tak więc dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, jeśli po raz kolejny zaproponuję koncert zespołu, który po celtyckie brzmienia sięga nadzwyczaj chętnie...


Dropkick Murphys to grupa z Bostonu, w której skład wchodzą potomkowie emigrantów z Zielonej Wyspy. Ale to nie znaczy, że idąc na ich koncert możemy spodziewać się tylko i wyłącznie harf i dud. O nie. Dropkick Murphys wykonują... punka. Dokładnie: punka. Czasem jest to punk skręcający w stronę rock'n'rolla, w którym pobrzmiewają jeśli nie całe motywy celtyckie, to przynajmniej instrumenty typowe dla muzyki z Irlandii. Jest to jeden z tych zespołów, o którym nie wiesz nic, dopóki nie usłyszysz ich na żywo. Studio studiem, ale to scena i kontakt z publicznością jest tym, co przynosi im największą radość. Ze swojej strony serdecznie polecam.

Koncert Dropkick Murphys odbędzie się 18 czerwca w krakowskim Klubie Studio. Więcej informacji na stronie: klubstudio.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz