17 kwietnia 2014

Zaplanuj z nami czerwiec: Darmowy koncert to dobry koncert

Jestem Krakowianką. Jak powszechnie wiadomo - Krakowianie to centusie niemal dorównujący pod tym względem Szkotom. To oczywiście jakieś bujdy... ale na darmowy koncert to ja się piszę :)


Panie i Panowie, festiwal DachOOFka przedstawia zespół The Awarians. Dobre, bo swojskie - zespół tworzy czwórka młodych Krakusów pod przewodnictwem Amerykanina. Ten swojski nie jest, ale powala charyzmą, więc można mu wybaczyć pochodzenie zza oceanu. A do tego jest niezwykle utalentowany wokalnie: posiada rzadką umiejętność płynnego przechodzenia od recytacji do śpiewu, bez większego wysiłku również wykonuje karkołomne rajdy przez całą długość dostępnej mu skali. Jego grupa szuka inspiracji w rozmaitych, często pozornie sprzecznych ze sobą gatunkach: od rocka alternatywnego, przez jazz, aż do techno. Na żywo zespół po prostu wybucha energią i porywa ze sobą tłum.

Ich koncert (przypominam: darmowy koncert) odbędzie się 10 czerwca w krakowskim Klubie Zaścianek. Więcej informacji o tym wydarzeniu można znaleźć na stronie klubzascianek.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz