14 maja 2014

Zaplanuj z nami lipiec: Zbrodnia i... sztuka, kochanie

Coś dla miłośników sztuki. Coś dla miłośników filozofii. Coś dla ludzi, którzy potrafią zatrzymać się nad pozornie jednoznacznym pojęciem, oglądnąć je z każdej strony i znaleźć kilka aspektów niewidocznych na pierwszy rzut oka. Krótko mówiąc, proponuję dzień ze sztuką współczesną.


W Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie otwiera się nowa wystawa: Zbrodnia w sztuce. Jest to kolejne wcielenie serii skupiających się na najwazniejszych pojęciach współczesności, takich jak sport, ekonomia, historia. Tym razem zajmiemy się zbrodnią, zbrodniarzami, ich postrzeganiem przez społeczeństwo oraz genezą samego zjawiska. Jednyną z prezentowanych prac będzie praca Zbigniewa Libery zatytułowana "Grób Kryminalisty". Nie zdradzę jak wygląda, powiem jedynie, że zwraca uwagę na problem "ukrywania" nagrobków zbrodniarzy na cmentarzach. Pada tutaj pytanie czy nie powinniśmy raczej ich eksponować, chociażby ku przestrodze?

Jeśli czujecie, że podobne rozważania to to, co tygryski lubią najbardziej, to zapraszam do MOCAKu. Wystawę oglądać będzie można przez cały lipiec, więcej informacji zaś znajduje się na stronie mocak.pl.

PS. Polecam wybrać się we wtorek. Wtorki to fajne dni w MOCAKu - zwiedzamy wtedy za darmo :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz