18 września 2013

Zaplanuj z nami październik: Wyjątkowy wieczór z wyjątkową muzyką

Czesława Mozila, lidera polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa, nie trzeba nikomu przedstawiać. Październik i listopad to czas trasy koncertowej zespołu, w ramach której muzycy wystąpią w ponad 10 polskich miastach. Takiego wydarzenia nie wolno przegapić!


Opisanie muzyki tworzonej przez Czesława Mozila nie jest zadaniem prostym. Można ją określić jako rock alternatywny, lecz nawet tak szeroki termin nie odda całości - elementów kabaretu, brzmień punkowych, delikatnych sugestii muzyki folkowej, a wszystko to spięte jest dominującą obecnością akordeonu. Dzieła dopełnia wokal Czesława, równie szalony jak jego muzyka: w jednej chwili jest szeptem, w kolejnej krzykiem, zawsze jakby roztrzęsiony, wręcz spanikowany. Jednak w tym szaleństwie jest metoda, całość brzmi niesamowicie i emanuje ogromną energią.

Do Krakowa zespół Czesław Śpiewa zawita 20 października. Koncert odbędzie się w Klubie Studio położonym w granicach miasteczka studenckiego AGH. Więcej informacji o muzykach i trasie koncertowej na ich oficjalnej stronie: czeslawspiewa.com.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz