14 października 2013

Zaplanuj z nami grudzień: Bujanie w rytmie reggae

Reggae to gatunek mało popularny wśród masowych odbiorców, jednak szybko zdobywający zainteresowanie i sympatię. Najbliższy koncert grupy Indios Bravos to idealna okazja by się z reggae zapoznać i zaprzyjaźnić. Okazja ta nadarzy się 15 grudnia w krakowskim Klubie Kwadrat.


Początki historii zespołu giną w mrokach czasu. Sami członkowie nie potrafią powiedzieć kiedy dokładnie zrodził się pomysł współpracy. Współpraca ta jednak zaistniała i zaowocowała wydaną w 1999 roku płytą "Part One". Nie była ona przeznaczona dla szerokiego grona odbiorców, a jednak nakład został wkrótce wyczerpany. Kolejny krążek, tym razem w pełni oficjalny, ukazał się w 2004 roku. Nosił tytuł "Mental Revolution" i zapewnił Indios Bravos sporą popularność. Od tego momentu działalność zespołu już tylko nabierała rozpędu. Kolejne albumy ukazały się w 2007 i 2009 roku. Dokładnie za 4 dni swoją premierę będzie miał piąty już album zatytułowany "JATATA". Utworów z tej właśnie płyty możemy się spodziewać podczas grudniowego koncertu.

Jako support dla Indios Bravos zagra grupa LoREiN. W ich muzyce wyraźnie słychać inspirację klasyką indie rocka. Utwory LoREiN przywodzą na myśl takie zespoły jak The Killers, Interpol czy Arcade Fire. Od czasu swojego powstania w 2009 roku wspierali na koncertach wiele znanych polskich grup - m. in. Happysad i Myslovitz. Razem z Indios Bravos z pewnością stworzą niezapomniane widowisko.

Więcej informacji o koncercie na stronie klubkwadrat.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz