14 października 2013

Zaplanuj z nami listopad: Spotkanie z kulturą wysoką

Nie ma chyba na świecie człowieka, który nigdy nie słyszałby nazwy "The Metropolitan Opera" - nawet jeśli wizyta w operze nie znajduje się na liście jego priorytetów na wolny sobotni wieczór. Jest to marka, która broni się sama, a rozrywka, którą nam proponuje, jest zawsze na najwyższym poziomie. Transmisja w kinie Kijów to najlepsza z możliwych okazji, by rozpocząć swoją przygodę z operą i - kto wie - być może zakochać się w niej na zabój.


9 listopada The Metropolitan Opera zaprezentuje sławną "Toscę", którą będziemy oglądać na żywo w krakowskim Kinie Kijów. Nazwisko jej autora, Giacomo Pucciniego, gwarantuje nam całą gamę emocji podczas seansu. Jest to opowieść o miłości i poświęceniu, pełna dramatycznych zwrotów akcji i desperackich czynów. W roli tytułowej Tosci wystąpi Patricia Racette, u jej boku zobaczymy również Roberto Alagnę, George'a Gagnidze oraz Johna del Carlo.

Transmisja "Tosci" jest częścią większego projektu mającego przybliżyć Krakowianom twórczość The Metropolitan Opera. Od pięciu sezonów inicjatywa ta cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem - nie tylko w Polsce - w latach 2012-2013 na całym świecie transmisje z przedstawień popularnego Met obejrzało ponad 3,5 miliona widzów. Więcej informacji o imprezie można znaleźć na stronie kijow.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz