17 marca 2014

Zaplanuj z nami maj: Operowe ostatki

I tak oto kończy się kolejny sezon operowy w Kinie Kijów. Niemal od samego początku sumiennie polecałam kolejne transmisje chcąc wzbudzić w narodzie miłość do kultury wysokiej, więc nie mogłabym  pominąć spektaklu ostatniego - zwłaszcza, że zapowiada się (jak to mówi dzisiejsza młodzież) epicko!


Baśni o Kopciuszku nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Na całym świecie dzieci wychowują się na tej romantycznej historii o biednej dziewczynie, która gubi pantofelek na balu u księcia, a ten, z pomocą owego pantofelka, odnajduje ukochaną i - klasycznie - żyją długo i szczęśliwie. Jednak wszystkim nam ta baśń kojarzy się raczej z kreskówkową wersją Disney'a lub starą książką z obrazkami (w mojej Kopciuszek był blondynką i nosił podartą niebieską sukienkę więc wyglądał trochę jak Alicja w Krainie Czarów). Tym razem zachęcam do spojrzenia na tę historię z nieco innej perspektywy.

Transmisja "Kopciuszka" z The Metropolitan Opera będzie miała miejsce 11 maja o godzinie 18:45. Więcej informacji można znaleźć na stronie kijow.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz