14 maja 2014

Zaplanuj z nami lipiec: Guru kina w obrazach

Każdy kinomaniak zna Stanley'a Kubricka. Nie ma mozliwości, żeby nigdy nie natknął się na jego dzieła, które wpisują się w klasykę światowego kina. Nawet ci, którym z filmami nie po drodze (jak chociazby ja), oglądali przynajmniej jedno z jego dzieł: "Lśnienie", "Oczy Szeroko Zamknięte" czy "Mechaniczną Pomarańczę". Oto nadarza się okazja, żeby bliżej poznać postać tego genialnego reżysera.


Wystawa "Stanley Kubrick" prezentuje jego życie i twórczość w sposób kompleksowy. Nie skupia się na jednym aspekcie, lecz pokazuje powiązania między rozmaitymi dziedzinami jego działalności. Jest tak także nie lada gratka dla fanów kinematografii - zobaczyć można takie eksponaty jak fragmenty scenografii, kostiumy czy oryginalne scenariusze. Ciekawą nowością jest możliwość wyboru jednej z czterech ścieżek zwiedzania, dzięki czemu sami będziemy mogli zdecydować w jaki sposób chcemy poznać Stanley'a Kubricka.

Wystawę można będzie oglądac przez cały lipiec w budynku głównym Muzeum Narodowego w Krakowie. Więcej informacji o wystawie można znaleźć na stronie stanleykubrick.krakow.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz